Deze website maakt gebruik van cookies. Waarom? Klik HIER voor meer informatie. Sluiten
Nieuws
         

Zzp'ers en mkb'ers vrijwel onbekend met nieuwe financieringsvormen

06 november 2015

Zzp’ers en mkb’ers zijn nauwelijks bekend met nieuwe financieringsvormen en bestaande overheidsregelingen voor het versterken van hun financiering. Dit blijkt uit onderzoek van de Kamer van Koophandel in samenwerking met Hogeschool Utrecht.

Veel zelfstandigen en mkb-ondernemers zijn maar met een aantal financieringsvormen bekend, zoals hypotheek, rekeningcourant, banklening. Naast deze vormen vragen de ondernemers ook geld aan familie of vrienden.

Crowdfunding heeft een grote bekendheid onder de zzp’ers en mkb’ers maar er wordt weinig gebruik van gemaakt. Daarnaast zijn de overheidsregelingen niet erg bekend met uitzondering van de Kleinschalige Investeringsaftrek.

Bekendheid
De zzp’ers en mkb’ers kregen in het onderzoek 24 financieringsvormen en 14 overheidsregelingen voorgelegd. Opvallend is dat mkb’ers meer bekend zijn met het verhogen van rekening-courant, leverancierskrediet, operationele en financiële leasing en achtergestelde leningen dan de zzp’ers.

Rapport mkb financiering
Je kunt het rapport ‘mkb financiering behoefteonderzoek en analyse’ van de Kamer van Koophandel hier bekijken.

Blog

Zelf een website maken of uitbesteden: wat is de beste keuze voor startende ondernemers?


Waarom jouw idee meer is dan alleen een droom


Lees meer